Plagiarism policy

ПРОТИДІЯ ПЛАГІАТУ

 

Плагіат ‒ оприлюднення (опублікування), повністю або частково, чужого твору під іменем особи, яка не є автором цього твору (ст. 50 Закону України “Про авторське право та суміжні права”).

Крім того, редакційна колегія журналу Agrologyщодо запобігання академічному плагіату та його виявленню користується законами України “Про освіту”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про науково-технічну інформацію”, “Про вищу освіту”, а також Рекомендаціями МОН України від 16.04.2018 р.

Журнал Agrology приймає до публікації тільки оригінальні матеріали, статті, які не публікувалися раніше і не подані для публікації в будь-яке інше видання.

Журнал Agrology використовує для виявлення текстових запозичень у представлених до видання рукописах програмним забезпеченням Antiplagiat, eTXT. Рукописи статей з виявленим плагіатом чи текстовими запозиченнями без посилань на першоджерело відхиляються редакційною колегією відразу після перевірки на плагіат.

 

Плагіат перед публікацією

Редакційна колегія журналу Agrology аналізує будь-який випадок плагіату по суті. Якщо плагіат чи текстові запозичення виявлені редакторами або рецензентами на будь-якому етапі до публікації рукопису, автора (авторів) попереджують про необхідність внесення змін до тексту або посилань на першоджерела. Якщо плагіат становить 25%, стаття може бути відхилена з інформуванням установи, яку представляє автор.

 

Політика перевірки на плагіат

Рукописи з виявленим плагіатом обробляються на підставі обсягу плагіату, наявного в рукопису: якщо менше 25% плагіату, рукопис негайно відправляється автору(ам) для перегляду змісту, а якщо понад 25% плагіату, рукопис відхиляється без редакційного рецензування. Авторам рекомендується переглянути текстові запозичення, виявлений плагіат рукопису та повторно подати матеріал у новій редакції.

Відсоток плагіату обчислюється програмним забезпеченням і оцінюється редакційною колегією.

 

Плагіат після публікації

Якщо плагіат виявлено після опублікування, то редакційна колегія проводить аналіз даного факту, повідомляючи про плагіат автора. Сторінки, що містять плагіат, буде позначено у PDF-файлі. Залежно від масштабу плагіату документ може бути відкликано (видалено).

 

Рекомендації щодо уникнення плагіату

  • Будь-який текстовий фрагмент обсягом від речення і більше, відтворений в тексті статті без змін, з незначними змінами, або в перекладі з іншого джерела, обов’язково має супроводжуватися посиланням на це джерело. Винятки допускаються лише для стандартних текстових кліше.
  • У випадку, якщо перефразування чи довільний переказ в тексті статті тексту іншого автора займає більше одного абзацу, то посилання на відповідний текст має міститися щонайменше один раз у кожному абзаці роботи.
  • Якщо цитата з певного джерела наводиться не за першоджерелом, посилання має бути безпосередньо на джерело цитування.

Автори несуть відповідальність за отримання дозволу на авторське право для використання, тобто відтворення, ілюстративного матеріалу, таблиць, взятих в інших авторів та/або джерел. Дозвіл має бути розміщений внизу під кожним елементом.

 

Автоплагіат

Деякі автори можуть написати кілька розділів для декількох різних книг, які змінені лише незначно. Кожен рукопис захищено авторським правом після його публікації. Оскільки автор більше не володіє правами на ці розділи, не варто їх повторювати. Більшість редакторів і рецензентів стверджують, що автоплагіат – це неетично. Таким чином, автор не може копіювати власний матеріал для нового рукопису без дозволу власника авторських прав. Виняток може бути при цитуванні коротких фраз автора з власної роботи з розміщенням відповідних посилань.